Правила та умови вилову риби на орендованих водоймах, - Рівненський рибоохоронний патруль


18.07.2019

Правила та умови вилову риби на орендованих водоймах, - Рівненський рибоохоронний патруль

Можливість любительського вилову риби на водоймах, орендованих для рибогосподарської діяльності, серед рибалок досі провокує дискусії.

Дехто впевнений, що орендар не має права забороняти безкоштовне рибальство на орендованій водоймі, бо існує право загального водокористування, гарантоване законом. Інші ж заперечують: позиція «приходь на орендований ставок, лови, де хочеш, будь-яку рибу в необмеженій кількості», призводить не до зняття соціальної напруги, а до її підвищення.

Важко уявити, що до агровиробника, який на орендованій землі вирощує сільськогосподарські рослини, тварин чи птицю, будь-хто зайде і візьме вирощене безоплатно.

 Як пояснюють фахівці Асоціації орендарів водних об’єктів, вирощування товарної риби — важка праця, яка потребує значних капіталовкладень. Це і зариблення, і годування риби, і хімічна меліорація, а також підготовка дозволів, орендна плата за землю, водне плесо та за спецводокористування, облаштування прилеглої території тощо.

За умов безконтрольного вилову водних біоресурсів на орендованих водоймах, бажання вкладати свої кошти в заняття рибництвом ні в кого не виникне.

Саме тому право загального водокористування стосується лише природних водойм (річок, озер, водосховищ), які заселені дикою рибою.

У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Зокрема, статтею 47 Водного кодексу України передбачено можливість та порядок обмеження права загального водокористування на інших орендованих водоймах.

У відповідності до чинного законодавства на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених саме водокористувачем за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними. Це значить, що особа, яка взяла у оренду водний об’єкт, має право встановлювати платне рибальство.

«Водокористувач, який взяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний довести до відома населення або умови загального водокористування, або про встановлення обмежень загального водокористування на водному об’єкті, наданому йому в оренду. Правила рибальства та норму вилову водних біоресурсів (риби) на орендованих водних об’єктах встановлює сам орендар. Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень», - повідомили у відомстві.

Право безоплатного рибальства на водоймах, де впроваджено платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями, надається при наявності відповідного посвідчення учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській  АЕС  I  та  II категорій; інвалідам I та II груп та дітям до 16 років за умови дотримання добової норми вилову та дозволеним знаряддям лову.

У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства, а також режимів роботи та необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.


Читайте також:

  ДО 30 ВЕРЕСНЯ 2019 РОКУ ВСТАНОВЛЕНО ЗАБОРОНУ НА ВИЛОВ РАКІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  Привітання начальника Управління Держрибагентства у Рівненського області з Днем Прапора України
Привітання начальника Управління Держрибагентства у Рівненського області з Днем Прапора України23 серпня, напередодні Дня Незалежності, ми вшановуємо один з трьох символів суверенітету нашої держави – Державний Прапор України. Синьо-жовтий стяг уособлює нашу незалежність, є історичною пам’яттю та гордістю народу. Бажаю злагоди, сил ... >>>

  Привітання начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області з Днем Незалежності України!
Привітання начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області з Днем Незалежності України! Прийміть сердечні вітання з нагоди всенародного свята - Дня Незалежності України!  Ця визначна дата навіки увійшла в історію нашої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо ... >>>

  А що ви знаєте про рибу пічкур звичайний?
А що ви знаєте про рибу пічкур звичайний? Пічкур звичайний (лат. Gobio gobio) — невелика срібляста риба з родини коропових. Тіло валькувате, з видовженим хвостовим стеблом, вкрите відносно великою лускою. Рот нижній, у кутках його є по одному добре розвиненому вусику. Спина зеленувата, ... >>>

  За сім днів зафіксовано 25 порушень правил рибальства, - Рівненський рибоохоронний патруль
За сім днів зафіксовано 25 порушень правил рибальства, - Рівненський рибоохоронний патруль У період з 15 по 21 серпня 2019 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 25 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено дев’ять протоколів  за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 ... >>>

  На Басівкутському водосховищі викрито трьох порушників правил рибальства, - Рівненський рибоохоронний патруль
На Басівкутському водосховищі викрито трьох  порушників правил рибальства, - Рівненський рибоохоронний патруль 20 серпня 2019 року до Рівненського рибоохоронного патруля на телефон «гарячої лінії» від небайдужих громадян надійшло звернення про те, що на Басівкутському водосховищі, в районі Нового двора м. Рівне здійснюється незаконний вилов риби. ... >>>

  У Рівненському рибоохоронному патрулі обговорили питання провадження діяльності в сфері аквакультури та спеціальних товарних рибних господарств
У Рівненському рибоохоронному патрулі обговорили питання провадження діяльності в сфері аквакультури та спеціальних товарних рибних господарств 16 серпня 2019 року у приміщенні Управління Держрибагентства у Рівненської області відбулась нарада з питань організації аквакультури, безпечності харчових продуктів та запровадження системи НАССР в суб’єктів рибного господарства. На зустрічі ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120.

Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області

Адреса: вул. Чорновола, 86, м. Рівне, 33028

тел.:+38 (0362) 63-39-32 , тел/факс:+38 (0362) 63-39-32

E-mail: rv.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t