Правила та умови вилову риби на орендованих водоймах, - Рівненський рибоохоронний патруль


18.07.2019

Правила та умови вилову риби на орендованих водоймах, - Рівненський рибоохоронний патруль

Можливість любительського вилову риби на водоймах, орендованих для рибогосподарської діяльності, серед рибалок досі провокує дискусії.

Дехто впевнений, що орендар не має права забороняти безкоштовне рибальство на орендованій водоймі, бо існує право загального водокористування, гарантоване законом. Інші ж заперечують: позиція «приходь на орендований ставок, лови, де хочеш, будь-яку рибу в необмеженій кількості», призводить не до зняття соціальної напруги, а до її підвищення.

Важко уявити, що до агровиробника, який на орендованій землі вирощує сільськогосподарські рослини, тварин чи птицю, будь-хто зайде і візьме вирощене безоплатно.

 Як пояснюють фахівці Асоціації орендарів водних об’єктів, вирощування товарної риби — важка праця, яка потребує значних капіталовкладень. Це і зариблення, і годування риби, і хімічна меліорація, а також підготовка дозволів, орендна плата за землю, водне плесо та за спецводокористування, облаштування прилеглої території тощо.

За умов безконтрольного вилову водних біоресурсів на орендованих водоймах, бажання вкладати свої кошти в заняття рибництвом ні в кого не виникне.

Саме тому право загального водокористування стосується лише природних водойм (річок, озер, водосховищ), які заселені дикою рибою.

У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Зокрема, статтею 47 Водного кодексу України передбачено можливість та порядок обмеження права загального водокористування на інших орендованих водоймах.

У відповідності до чинного законодавства на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених саме водокористувачем за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними. Це значить, що особа, яка взяла у оренду водний об’єкт, має право встановлювати платне рибальство.

«Водокористувач, який взяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний довести до відома населення або умови загального водокористування, або про встановлення обмежень загального водокористування на водному об’єкті, наданому йому в оренду. Правила рибальства та норму вилову водних біоресурсів (риби) на орендованих водних об’єктах встановлює сам орендар. Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень», - повідомили у відомстві.

Право безоплатного рибальства на водоймах, де впроваджено платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями, надається при наявності відповідного посвідчення учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській  АЕС  I  та  II категорій; інвалідам I та II груп та дітям до 16 років за умови дотримання добової норми вилову та дозволеним знаряддям лову.

У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства, а також режимів роботи та необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами.


Читайте також:

  З 1 ГРУДНЯ НА РІВНЕНЩИНІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ


  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМ У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ


  З 1 ЛИСТОПАДА У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РИБИ У ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  За сім днів зафіксовано 12 правопорушень, - Рівненський рибоохоронний патруль
За сім днів зафіксовано 12 правопорушень, - Рівненський рибоохоронний патруль У період з 28 листопада 4 грудня 2019 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 12 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 10 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП та оформлено ... >>>

  Рибоохоронний патруль Рівненщини просить рибалок пам’ятати про правила поводження на льоду.
Рибоохоронний патруль Рівненщини просить рибалок пам’ятати про правила поводження на льоду. Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. Міцність льоду можна перевірити плішнею, яка завжди повинна бути під рукою у любителів зимової ... >>>

  У листопаді поточного року на Рівненщині викрито 90 порушення правил рибальства
У листопаді поточного року на Рівненщині викрито 90 порушення правил рибальства У період з 1 по 30 листопада 2019 року державними інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля проведено 5 рибоохоронних рейдів та викрито 90 правопорушень природоохоронного законодавства. Зокрема, зафіксовано 11 порушень - за ч. 4 ст. 85 ... >>>

  За сім днів зафіксовано 28 порушень природоохоронного законодавства, - Рівненський рибоохоронний патруль
За сім днів зафіксовано 28 порушень природоохоронного законодавства, - Рівненський рибоохоронний патруль У період з 21 по 27 листопада 2019 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 28 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено один протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП та 20 – за ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168.

Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області

Адреса: вул. Чорновола, 86, м. Рівне, 33028

тел.:+38 (0362) 63-39-32 , тел/факс:+38 (0362) 63-39-32

E-mail: rv.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t